ورنی

همه ما اصطلاح ورنی را بیشتر با کفش ها یا کیف های ورنی می شناسیم. ورنی در اصل یک نوع لاک خاص است که برای لعاب دادن محصولات گوناگون از جمله چرم مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا جهت ساخت این نوع چرم براق ، بر روی پوست حیواناتی مثل گوساله، گاو و گاهی بز عملیات خاصی صورت گرفته و سپس پوست به وسیله لاک خاصی لعاب داده می‌شود. همین روش لعاب کاری منجر به تولید چرم ورنی می‌ شود.

اگر می خواهید در خصوص ورنی و کاربرد محصول ورنی بیشتر بدانید پیشنهاد می کنیم این مطلب را در سایت مارون صنعت تهران دنبال کنید. شما همچنین می توانید از این شرکت محصول پی ‌وی‌ سی رنگی براق و بدون آج را در ابعاد مورد نظر تهیه نمایید.

ویژگی منحصر به فرد محصول ورنی

همانطور که می دانید ورنی به خاطر براقیت بسیار خاص و منحصر به فرد خود شناخته می شود. در میان انواع چرم ها، این چرم طرفداران زیادی دارد و یک محصول لوکس برای استفاده در مجالس بشمار می رود. از این محصول که به صورت ورق پی وی سی براق تولید می شود در بسته ‌بندی ‌های صنعتی، کیف و کفش، وسایل سیسمونی کودکان، وسایل بازی کودکان و همینطور ساخت لوازم ‌التحریر و کلاسور استفاده می شود.

به طور کلی لاک ورنی دو خاصیت مهم دارد که جهت پوشش دهی های مختلف از آن استفاده می ‌شود. اولین مزیت آن درخشش و جلای بیشتر است که قبلا نیز به آن اشاره شد. اما علاوه بر این لاک ورنی مانند یک لایه محافظت کننده روی سطوح عمل می کند. به این ترتیب استفاده از این لاک علاوه بر افزایش زیبایی، مقاومت یک محصول را نیز افزایش می‌دهد. از این لاک ها به صورت پودر هم در صنایع  استفاده می شود و به صورت یک لایه بی رنگ برای افزایش درخشش سطوحی مثل چرم کاربرد دارد.

نحوه اعمال لاک براق روی ورق پی وی سی

در چاپ افست، لاک یا لعاب ورنی به دو روش مختلف درون خطی و آفلاین روی ورق پی وی سی اعمال می شود. در روش اول لاک یا پوشش در همان مسیری که ورق چاپ می شود اعمال می گردد. در روش لاک زدن آفلاین، لاک ورنی پس از خشک شدن ورق اعمال می شود. لاک ورنی از ورق پی وی سی در برابر خراشیدگی و هر گونه اثر انگشت یا خراش محافظت بیشتری می کند.

ورنی

این لاک ها می توانند براق یا مات باشند و همگی آنها از محصول شما محافظت بیشتری می کنند. این لاک ها در ساخت کارت پستال یا کارت ویزیت نیز به شدت مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این محصول باعث می شود که قطعه زیبا به نظر برسد و به راحتی خراشیده نشود.

خرید ورق pvc رنگی براق و بدون آج از شرکت مارون صنعت تهران

این محصول در شرکت مارون صنعت تهران به صورت ورق پی‌وی‌سی رنگی براق و بدون آج با فرمول ۱۷/۰ و طول ۴۰ متر و عرض ۱۴۰ سانتیمتر می ‌باشد.

قابلیت تولید:

این محصول در این شرکت قابلیت تولید در طول، عرض، ضخامت، درصد نرمی، رنگ و حتی فرمولاسیون خاص جهت کاربرد ویژه با شرایط و توافق خاص را دارا می‌ باشد.

کاربرد مصرف:

مورد کاربرد محصول ورنی در بسته‌ بندی ‌های صنعتی، کیف و کفش، وسایل سیسمونی کودکان، وسایل بازی کودکان و لوازم‌التحریر و کلاسور می‌باشد.

فارسی